Зазвичай процес Рольфінг Структурної Інтеграції будується у вигляді чітко структурованих 10 сесій, метою яких є максимально можливого балансу структури (форми) та функцій (рухів) людського тіла, з урахуванням його постійної взаємодії з гравітаційним полем планети. При тому, що загальний план 10 сесій завжди враховує індивідуальні особливості кожного клієнта і всі Рольфери мають свій власний стиль роботи, все ж таки є загальний план для кожної сесії.

Перші три сесії присвячуються роботі з периферичними частинами тіла та балансом поверхневих шарів сполучної тканини (sleeve sessions).

Перша сесія сфокусована на звільненні дихання і починає процес звільнення фасціальних напруг грудної клітки, плечового поясу, діафрагми та шиї, для формувань ефективних патернів дихання. У першій сесії починається балансування взаємодій плечових суглобів і тіла, а також тазу та тазостегнових суглобів.

Друга сесія присвячена роботі з основою тіла: стопами та нижньою частиною ніг до коліна. Це необхідно для створення опори майбутнім змінам у верхній частині тіла, а також відновлення відчуття поверхні підлоги для стоп і регіонів тіла, що лежать вище.

Третя сесія має на меті звільнення латеральної лінії тіла. Така робота допомагає збалансувати передню та задню поверхню тіла та перейти до роботи з більш глибокими фасціальними шарами.

Наступні три сесії вважаються спрямованими на звільнення глибоких фасціальних шарів тіла (core sessions).

Четверта сесіяорієнтована на глибоку роботу з медіальною поверхнею ніг та формуванням зв'язків від внутрішнього склепіння стопи, через тазову діафрагму, м'язи та зв'язки тазу до глибоких фасцій тулуба. Досить часто це дуже сприятливо відбивається на стані колінних суглобів внаслідок зменшення їхньої торсії, що виникає через міофасціальну напругу глибоких тканин ніг і тазу.

Основною метою п'ятої сесії є формування балансу між глибокими м'язами – стабілізаторами тіла та флексорами стегна, конфлікт між якими часто є причиною болю в поперековому відділі хребта. Зазвичай результати цієї сесії відбиваються появою легкості у ходьбі з відчуттям свободи у попереку.

Шоста сесія спрямована на звільнення і надання більшої зв'язаності міофасціальних ліній задньої поверхні ніг, таза, попереку, грудної клітки та шиї. Результатами шостої сесії стають звільнення попереку та задньої поверхні стегна.

Метою сьомої сесії є балансування та координація рухів положення голови та шиї щодо всього тіла. У цій сесії основна увага приділяється звільненню глибоких фасцій шиї, а також роботі з м'язами, що обслуговують скронево-щелепний суглоб.

Прикінцеві три сесії присвячені фінальній інтеграції всієї виконаної роботи, план роботи при цьому є суто індивідуальним для кожного клієнта.

Восьма сесія є останньою можливістю дозволити специфічні структурні дисбаланси перед тим, як усе тіло об'єднається у дев'ятій та десятій сесії. Основна увага тут приділяється цілісності та свободі передачі зусиль через усі суглоби та фасціальні структури тіла.

Дев'ята сесія і восьма вважаються парними, якщо у восьмій сесії більше уваги приділяється верхній частині тіла, то в дев'ятій нижній і навпаки.

Десята сесія — це заключна балансуюча робота, результатом якої стає допомога процесам інтеграції тіла, які триватимуть ще кілька місяців після закінчення курсу 10 Рольфінг сесій.

В. Отрубяніков.

Айда Паулін Рольф